Twój przewodnik po Warszawie

Mokotów, Park Królikarnia

Park Królikarnia – mały, ale jakże urokliwy park w sercu Mokotowa. Zielona przestrzeń parku to idealne miejsce na spacer, piknik (nie wiem czy legalnie;)) oraz smaczną kawkę. Na terenie parku znajduje się również muzeum Królikarnia, gdzie odbywają się wystawy, koncerty oraz imprezy plenerowe.

Lokalizacja: Mokotów, ul. Puławska 113a

Królikarnia - piękny park w samym centrum Mokotowa, dostępny dla każdego. Dojazd możliwy zarówno tramwajem, metrem (5 minut), rowerem, czy samochodem. Na terenie parku znajduje się również pałac– Królikarnia, od którego oczywiście pochodzi nazwa parku ;) . Pałac wzniesiony został w latach 1782-1786, położony u szczytu skarpy wiślanej. Jego nazwa pochodzi z czasów saskich, kiedy to znajdował się tu zwierzyniec, w którym polowano na króliki.

Na terenie Królikarni znajdowały się browar, cegielnia, karczma, młyn i stodoła, a także położona na zboczu wąwozu kuchnia. W zabytkowym parku, podobnie jak w całej Królikarni historia łączy się ze współczesnością. W otoczeniu drzew stworzony jest Park Rzeźby, w którym prezentowane są wybrane rzeźby znanych Polaków. W Królikarni w muzeum odbywają się czasowe wystawy prezentujące polskich i zagranicznych artystów współczesnych w pokazach indywidualnych i zbiorowych. Więcej info: http://www.krolikarnia.mnw.art.pl/.

A co na weekend – doskonałe miejsce na spacer, przejażdżkę rowerem, czy piknik. Warto spędzić tu słoneczny dzień. Dodatkowo pożywić się można kawką lub herbatą w klimatycznej knajpce w Królikarni.

Park Królikarnia bezpośrednio sąsiaduje z innym, równie atrakcyjnym - idealnym na jogging, Parkiem Arkadia.

© 2015 Living in Warsaw.

Podobne artykuły

Napisz komentarz

Twój email nie będzie publiczny. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *.

  • *
  • *
  • *
  • *
  • Obrazek

Web sites